شناسه خبر :۹۶۹۵

«جُنگ شادمانه» در دهه ولایت بر لبان کودکان «یاقوتین» لبخند نشاند

خادمان معنوی امام رضا(ع) نذری برای دهه امامت و ولایت کرده‌اند؛ آنها شادمانی و خنده را ولو برای کوتاه مدت بر لبان کودکان مناطق و روستاهای محروم خراسان رضوی می‌نشانند.
نسخه مناسب چاپ

اگر روی نقشه دنبالش بگردید و یا در اینترنت جستجو کنید مشخصات روستای یاقوتین را برای شما این گونه مشخص می‌کند: «یاقوتین جدید، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان تربت جام در استان خراسان رضوی؛ این روستا در دهستان «جامرود» قرار دارد و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن (۵۵۷خانوار) ۲٬۴۸۸ نفر بوده‌ است.».

یاقوتین از توابع شهرستان تربت جام در بخش مرکزی است؛ روستایی که به مهد موسیقی و آئین محلی کشور نیز شهره است و از این نظر در میان سایر روستاهای این منطقه جایگاه خاصی دارد.

همزیستی میان شیعه و اهل سنت نیز از ویژگی‌های بارز دیگری است که این روستا در دل خود جای داده و وحدت و همدلی و همزبانی میان شیعه و اهل سنت در این روستا زبانزد خاص و عام است.

در هفته امامت و ولایت مظاهر این وحدت و همزبانی بیشتر از گذشته نیز شده است و بستر و فضای بسیار مناسبی برای برپایی جشن‌های مربوط به این ایام از سوی اهالی روستا مهیا شده است.

از سوی دیگر کانون خادمان معنوی امام رضا(ع) نیز در ادامه سفرهای خود به شهرستان‌ها و روستاهای استان خراسان رضوی در این ایام، امروز خود را در این روستا گذرانده و لحظات بسیار شاد و شیرینی را با حضور مردم و البته کودکان و نوجوانان رقم زده است.

محرومیت کلیدواژه‌ای است که در این روستا نیز مانور می‌دهد اما قرار نیست بهانه شادی و خنده و لبخند از کودکان با استعداد و نوجوانان برومند این روستا گرفته شود؛ خادمین معنوی امام رضا(ع) نیز در این ایام با همین هدف در این روستا حاضر شدند و ساعتی را در میان مردم باصفای روستا گذراندند تا لحظات شیرین و شادی را رقم بزنند.

مردم روستا نیز به شایستگی پذیرایی کردند و البته جلوه‌های زیبایی از هنر خود را که همان موسیقی مقامی است را عرضه کردند و رسم مهمان‌نوازی را بجا آورند.

لحظات شاد و شیرینی که در این روز توسط کانون خادمین معنوی امام رضا(ع) خورد قطعا تا مدت‌ها در یاد بچه‌های این روستا خواهد بود و آنها در انتظار هستند که سایر مسئولان استان نیز با دیده محبت بیشتری به مشکلات و مسائل روستا رسیدگی کنند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها