اوج محرومیت در ۵ کیلومتری مشهد
شناسه خبر :۹۶۸۹

مهدی‌آباد یک روز از ته دل خندید

چه‌های مهدی آباد مشهد یا همان منطقه معروف به کوره‌های آجرپزی مشهد در آستانه عید غدیر با حضور بچه‌های جهادی از ته دل خندیدند.
نسخه مناسب چاپ

 

هرجا سخن از جهاد و اردوی جهادی است نام جوانان است که می‌درخشد؛ جوانانی که معطل اعتبارات دولتی نمی‌شوند؛ جوانانی که یک یاعلی(ع) می‌گویند و آستین همت را بالا می‌زنند و بلافاصله آنجا که باید حضور داشته باشند حضور پیدا می‌کنند.

اسم و رسم برایشان چندان مهم نیست؛ تمام دغدغه آنها حضور در مناطق محروم و خدمت‌رسانی است: با برخی از آنها که همکلام می‌شوی تبسم و لبخندی که بر لبان کودکان و نوجوانان و مردم مناطق محروم می‌نشیند را به عنوان مهمترین دستمزد خود می‌دانند و مادیات برایشان معنا و مفهوم ندارد.

دنیای عجیب و غریبی است خدمت جهادی؛ دنیایی که تا پای درون آن نگذاری و این گونه خالصانه و مخلصانه همت نگماری و فعالیت نکنی درونشان را متوجه نمی‌شوی.

عید غدیر نزدیک است و چه بهانه‌ای بهتر از اینکه گروهی از جوانان بار دیگر دورهم جمع شوند و خدمتی جهادی را در نزدیکی مشهد صورت می‌دهند؛ به منطقه‌ای بروند که تنها ۵ کیلومتر از محیط شهری فاصله دارد اما دنیایی از محرومیت را درون خود جای داده است.

جوانان جهادگر کانون خادمین معنوی امام رضا (ع) در راستای پویش مردمی یک_نذری_ساده اقدام به برگزاری یک اردوی جهادی نیم روزه در یکی از مناطق حاشیه شهر مشهد کردند؛ «قیچی‌های عاشق» عنوانی بود که برای این اردوی جهادی انتخاب کرده بودند.

این اردو در یکی از مناطق «مهدی‌آباد» که از مناطق حاشیه شهر است برگزار شد؛ در این برنامه حدود ۲۰ کودک پسر و آقا و ۲۰ خانم توسط آرایشگرانی که عاشقانه برای اصلاح کردن آنها آمده بودند اصلاح شدند.

اصلاح سر و صورت افرادی که در کوره‌های آجرپزی زندگی می‌کنند هدف اصلی آنها بود اما زمانی که به منطقه رسیدند و شور و شوق کودکان را دیدند دلشان نیامد که لبخند بر لبان این کودکان ننشیند.

در حاشیه این اردو با کودکان این منطقه بازی‌های مختلف انجام شد؛مراسم نورافشانی که در انتهای این مراسم انجام شد از جذابیت‌های این اردو برای کودکان این منطقه که در اوج محرومیت هستند و با منطقه شهری تنها ۵ کیلومتر فاصله دارند بود.

خودشان می‌گویند عاشق که باشی برای دلدادگی اینجا و آنجا ندارد؛ لبخند بچه‌های مهدی آباد به بچه‌های این اردوی جهادی هدیه شد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها