شناسه خبر :۹۵۰۱

اطلاعیه نحوه برگزاری اردوی جهادی قرارگاه شهید فیاض بخش

پس از وقوع سیل در فروردین جاری، قرارگاه جهادی شهید فیاض بخش خدمات زیادی را در راستای امدادرسانی، توزیع اقلام اساسی، اسکان اضطراری، فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، دندانپزشکی، عمرانی (بازسازی ۵ منزل) و... در مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان انجام داد.
نسخه مناسب چاپ

  پس از وقوع سیل در فروردین جاری، #قرارگاه_جهادی_شهید_فیاض_بخش خدمات زیادی را در راستای امدادرسانی، توزیع اقلام اساسی، اسکان اضطراری، فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، دندانپزشکی، عمرانی (بازسازی ۵ منزل) و... در مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان انجام داد.

 بر این اساس پس از رصدهای فراوان جهت اجرایی‌سازی برنامه‌های جامع عمرانی، فرهنگی، بهداشت، سلامت و...، منطقه‌ی دوره‌چگنی از توابع استان لرستان که محرومیت نسبی بین مناطق سیل‌زده دارد، بعنوان تمرکز فعالیت‌های تابستان۹۸ انتخاب گردید.

این منطقه قبل سیل محروم بوده است و از بسیاری از امکانات دور. وقوع سیل نیز به این محرومیت تشدید بخشیده و چهره‌ی مظلومی را از این منطقه بوجود آورده... حرکت جهادگران ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۲۱ مرداد از محل سازمان بسیج دانشجویی (لانه جاسوسی آمریکا) خواهد بود.

 آدرس محل تجمع به نشانی تهران، خ شهید طالقانی، ۲۰۰ متر نرسیده به تقاطع شهید مفتح، سازمان بسیج دانشجویی است. (جنب مترو طالقانی)

 "تنها آن دسته از جهادگرانی شرکت می‌کنند که با آنها تماس گرفته شده و مسئولین واحدها یا مسئول اردو با ایشان هماهنگ کرده‌اند. از پذیرش متفرقه بقیه دوستان جداً معذور و محروم از حضورشان هستیم. " بازه‌ی اردو ده روزه و فعالیت واحدها به شرح زیر است:

واحد_عمرانی: در اثر سیل، آب اکثر روستاهای این منطقه یا بطور کلی قطع شده، یا گرفتگی لوله‌ها بوجود آمده، یا مخزن شکسته شده است... بعضی از روستاها نیز بعنوان مثال روستای خیرآباد(خرروه) به طور کلی آب نداشته‌اند و فاقد هیچگونه دسترس به آب می‌باشد. بر این اساس برنامه‌ی واحد عمرانی شامل زیر است:

۱. آبرسانی به روستاهای کله‌هو و خانسرخ: احداث ایستگاه تفکیک آب آشامیدنی از آب آلوده و حوضچه آبگیر و ترمیم خط انتقال آبرسانی؛

۲. آبرسانی به روستای خیرآباد: آبرسانی به طول ۳ کیلومتر شامل حفاری، لوله‌گذاری، خاکریزی و احداث مخزن ذخیره آب؛

۳. بهسازی مجتمع آبرسانی رفتخان: این سراب، منبع آب ۱۶ روستا است که در اثر سیل، لوله‌های این روستاها دچار گرفتگی یا شکستگی یا تاخوردگی یا بیرون آمدن از سطح خاک و در نتیجه آسیب توسط حیوانات و چوپانان شده است. که قرارگاه قصد دارد با توجه به میزان وقت و هزینه، مشکل تک تک روستاها را از بالادست مرتفع نماید، به تبع آن، حل مشکل آب بالادست، به رسیدن آب به پائین دست کمک می‌کند. روستاها به شرح زیر:

رفتخان

سر انبار

سر انبار کلانتری

پانسار

بن مزرعه

نازبانو

خیرآباد پائین

خیرآباد بالا

مزرعه

هزارمنی

قاسمعلی

چاه ذوالفقار

کی برافتو

طولابی برافتو

دو روستای سادات

واحد_سلامت: این واحد بنا به نیاز منطقه ارائه خدمات رایگان پزشکی، دندانپزشکی، آموزش بهداشت و توزیع اقلام بهداشتی را خواهد داشت.

- مرکز ثابت فعالیت، مرکز بهداشت روستای چم‌پلک(مرکز بخش شاهیوند) است.

- یک دستگاه موبایل کلنیک سیار دندانپزشکی جهت ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در دورترین نقاط بخش شاهیوند شامل روستاهای ژری‌ژبان، میان‌کنون، چشمه کوره، طالقان ۱و۲ و... از دانشگاه علوم پزشکی لرستان تهیه شده است.

- همچنین با همکاری بهداری سپاه لرستان، یک دستگاه آمبولانس ارائه خدمات رایگان پزشکی و توزیع دارو نیز تهیه شده است.

- در کنار این فعالیت‌ها، آموزش مسائل بهداشتی و توزیع اقلام بهداشتی از مهمترین فعالیت‌های واحد سلامت می‌باشد.

واحد_فرهنگی: واحد فرهنگی متشکل از خواهران دغدغه‌مند مسائل فرهنگی است. فعالیت واحد فرهنگی و اجتماعی بر اساس مسأله‌یابی و معضلات موجود در منطقه می‌باشد. ولی به طور کلی، فعالیت‌های جذاب فرهنگی و اجتماعی، مشاوره، روانشناسی، آموزش کارآفرینی خرد خانگی، آموزش مسائل خانواده، ازدواج، بانوان و... به زنان منطقه. آموزش مسائل درسی و برگزاری کلاس‌های آموزشی، برگزاری جشن‌ها و اعیاد و ولادت‌ها، شناسایی محرومین و توزیع گوشت قربانی، بسته‌های غذایی، اقلام فرهنگی و لوازم‌التحریر بین آنها و... نیز از برنامه‌های واحد فرهنگی می‌باشد. وسایل مورد نیاز:

۱. اخلاص (می‌رویم آبرسانی کنیم، خدمت‌رسانی کنیم که در وهله اول خودمان را بسازیم. اگر اخلاص درکار نباشد یعنی هیچ.)

به می پرستی از آن نقش خود زدم بر آب،

که تا خراب کنم نقش خود پرستیدن...

۲. هدف خدمت‌رسانی (اگر به دنبال هدف دیگری هستیم، راه را اشتباه آمده‌ایم!)

۳. لباس کار

۴. کلاه و عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب

۵. شناسنامه یا کارت ملی

۶. دفترچه بیمه

۷. در صورت حساسیت به آب و هوا و غذای خاص، حتما مدیر اردو را در جریان قرار دهید. شماره ۰۹۳۵۵۱۹۷۱۹۵ جهت هماهنگی برادران و ۰۹۰۵۱۹۴۰۱۳۶ خواهران خدمت جهادگران اعلام می‌شود.

 اردوی جهادی جامع تابستان۹۸

 

قرارگاه‌جهادی‌شهیدفیاض‌بخش

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها